25 черв. 2026 12:28

Кіберфахівці Служби безпеки України спільно з Федеральним бюро розслідувань викрили російські спецслужби на систематичних кібератаках на месенджери посадових осіб, військовослужбовців, політиків та активістів із України, Європи та США. Про це повідомляє Служба безпеки України.
Мета цих «зламів» - отримати доступ до чутливої інформації військового, політичного та економічного характеру, якою обмінювалися користувачі, а також викрасти їхні персональні дані.
Наприклад, для виманювання паролів до акаунта ворог найчастіше використовує розсилку СМС від імені «команд підтримки».
Такі дії маскуються під роботу офіційних ботів, а самі повідомлення приходять у ранкові години, коли користувач є вкрай вразливим з огляду на фізичний та емоційний стан.
СБУ наголошує, що російські спецслужби та пов’язані із ними хакери атакують не лише організації, посадовців чи публічних осіб, а й особисті акаунти українців.
Служба безпеки закликає громадян дбати про власну кібербезпеку та дотримуватися базових правил кібергігієни:
Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на
Київ.info у
Телеграм t.me/kyiv_info_nmnm
Київ.info, фото з відкритих джерел