25 черв. 2026 10:40

На Обухівщині міський голова однієї з територіальних громад організував незаконну схему заволодіння землею, легалізації майна та розтрати бюджетних коштів. Підозрюваному загрожує до 12 років позбавлення волі. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Київської області.
У 2025 році підозрюваний шляхом штучної зміни координат ділянок у документації та державних реєстрах повторно заволодів земельними масивами. Внаслідок незаконних дій земельні ділянки фактично були перенесені до лісового масиву та прибережної захисної смуги річки Стугна, що є значно ціннішою територією.
Окрім цього, під час виконання договору з озеленення території громади вартістю майже 8,5 мільйонів гривень поліцейські встановили факти можливої розтрати бюджетних коштів. До актів виконаних робіт були внесені витрати роботи техніки, використання якої не передбачалося документами, зокрема на понад 1500 годин.
Внаслідок підписання актів приймання робіт міським головою, підряднику безпідставно перераховано бюджетних коштів на понад 1,3 мільйона гривень.
Загальна сума земельних активів та бюджетних коштів перевищує 75 мільйонів гривень.
Слідчі за процесуального керівництва Обухівської окружної прокуратури повідомили про підозру посадовцю за фактами шахрайства в особливо великих розмірах, а також вчинене повторно, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах (ч. 4, 5 ст. 190, ч. 1 ст. 209, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України).
Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на
Київ.info у
Телеграм t.me/kyiv_info_nmnm
Київ.info, фото з відкритих джерел