24 черв. 2026 17:55

У Бучанському районі власник земельних ділянок сільськогосподарського призначення допустив їх засмічення побутовими відходами, що призвело до забруднення ґрунтів. Про це повідомляє поліція Київської області.
Правоохоронці встановили, що фігурант, будучи власником двох земельних ділянок у селі Михайлівка-Рубежівка, протягом тривалого часу використовував їх не за цільовим призначенням. На територію систематично завозилися та накопичувалися побутові відходи, внаслідок чого землі фактично перетворилися на несанкціоноване сміттєзвалище.
Проведені лабораторні дослідження підтвердили забруднення ґрунтів небезпечними речовинами. У відібраних зразках виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій нафтопродуктів, що створює загрозу довкіллю та здоров’ю людей.
За результатами експертних досліджень, сума збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить понад 15 мільйонів гривень.
Слідчі за процесуального керівництва Бучанської окружної прокуратури повідомили чоловіку про підозру за фактом забруднення або псування земель, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 239 Кримінального кодексу України).
Досудове розслідування триває.
Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на
Київ.info у
Телеграм t.me/kyiv_info_nmnm
Київ.info, фото з відкритих джерел