24 черв. 2026 13:20

У Шевченківському районі Києва завершили будівництво нового протирадіаційного укриття для одного з ліцеїв, що дозволить навчальному закладу повернутися до очного формату навчання.
Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.
За його словами, від початку повномасштабного вторгнення ліцей не мав споруди подвійного призначення, тому навчальний процес відбувався дистанційно. Після введення в експлуатацію нового укриття заклад зможе відновити очне навчання та збільшити кількість учнів.
Площа укриття становить 1300 квадратних метрів, воно розраховане на одночасне перебування 600 осіб. У приміщенні облаштовано електро- та водопостачання, вентиляцію, каналізацію, встановлено захисно-герметичні двері.
Для проведення занять під час повітряних тривог укриття обладнали вчительськими столами, учнівськими партами, дошками, інтерактивними панелями, меблями для відпочинку та карематами. Також тут функціонують медичний кабінет і кімната для прийому їжі.
Особливістю споруди є можливість зонування простору за допомогою ролетів для проведення окремих занять. Крім того, укриття забезпечене резервним живленням, яке дозволяє автономно працювати до 72 годин у разі відключення електроенергії. Передбачені запаси питної та технічної води, а також доступ до Wi-Fi.
Як зазначив Віталій Кличко, протягом останніх двох років у столиці вже збудували дев’ять нових укриттів для закладів освіти. У 2026 році міська влада планує завершити будівництво ще кількох об’єктів та виконати ремонти найпростіших укриттів у 109 навчальних закладах.
Міський голова наголосив, що питання безпеки дітей залишається одним із пріоритетів для столиці, зважаючи на постійні російські атаки на Київ, зокрема й на освітню інфраструктуру.








Свіжі
новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Київ.info у
Телеграм t.me/kyiv_info_nmnm
Київ.info, фото зі сторінки Віталія Кличка