24 лют. 2025 13:56
27
У перші дні повномасштабного вторгнення в метро знайшли прихисток понад 40 тисяч осіб
Три роки тому, 24 лютого 2022 року, Київський метрополітен розпочав свою роботу не лише як транспортне підприємство, а як укриття. Про це йдеться в повідомленні КП "Київський метрополітен".
З самого ранку тисячі киян почали спускатися в підземку – хтось із речами, хтось лише з тим, що було в руках. Люди шукали безпеки, і метро стало для них справжнім прихистком.
Працівники метрополітену, які залишилися на зміні тієї ночі, а також ті, хто зумів дістатися до роботи, протягом двох місяців фактично жили на станціях. Вони забезпечували безпеку, підтримували порядок і допомагали всім, хто цього потребував.
У перші дні повномасштабного вторгнення в метро знайшли прихисток понад 40 тисяч осіб. Станції стали домівкою для людей, які ховалися від обстрілів. Тут організовувалися імпровізовані їдальні, кінозали, а кожен працівник ставав не просто співробітником, а справжнім рятівником.
Зі спогадів працівників:
«На станції «Вокзальна» протягом двох місяців жила сім'я з Чернігова з шестимісячним малюком. Для малечі вагон поїзда став дитячою кімнатою. Чергова по станції заварювала трав'яний чай та пригощала їх, намагаючись створити затишок і комфорт», – розповідає начальниця станції «Вокзальна».
«На кожній станції було щонайменше 10-15 собак, не кажучи вже про котів. Доводилося організовувати їхній вигул, узгоджувати це з поліцією та військовими, адже діяла комендантська година на дві доби», – згадує начальниця дистанції зеленої лінії.
«З перших днів дуже допомагали волонтери – привозили продукти харчування, теплий одяг, миючі засоби, ліки. Це було життєво необхідно, адже всі аптеки були зачинені, а серед тих, хто ховався в метро, були як літні люди, так і маленькі діти», – пригадує черговий по станції «Університет».
Сьогодні понад 500 працівників Київського метрополітену боронять Україну в лавах ЗСУ. Вони так само віддано захищають нашу свободу, як колись рятували життя у підземці.
Читайте також: Цікава інформація про метро Києва: історія підземки та цікаві факти
Київ.info, фото метрополітену