15 лип. 2024 12:26
60
Лікар-дієтолог, засновник Академії Довголіття, віце-президент Асоціації дієтологів України Оксана Скиталінська поділилася дієвими лайфхаками, як допомогти своєму організму пережити спеку.
За словами Оксани Скиталінської потрібно пити все прохолодне. У рідину слід добавляти трохи солі, якщо сильно потіємо.
«Можна пити воду Миргородську -- там сіль. Ще вода Бон-Буассон має високий рН і тому сприяє швидкій гідратації клітин», - пояснює лікар.
Найпростіший розчин для регідратації - електролітний розчин Регідрон (можна робити декілька ковтків протягом дня), або приготувати самим.
Цей розчин розводять водою до 1 літра. Пити по пів/одній склянці протягом дня.
Гарячий чай у спеку пити можна. «Чай допомагає швидше потіти і таким чином, знижувати температуру тіла. Зелений і чорний, в кожному своя користь», - каже Оксана Скиталінська.
Потрібно їсти їжу, яка швидко засвоюється і організму не потрібно витрачати зусилля та багато травних ферментів на її переробку.
До прикладу, можна їсти холодні овочеві супи: гаспачо з помідорів, окрошку (без м’яса, з більшою кількість яєць), окрошку з буряком тощо.
У пік спеки краще не вживати їжу, щоб не навантажувати органи травлення. Особливо слід відмовитися від: смажених пиріжків, чебуреків, пончиків, смаженого м’яса, смаженої риби, жирних страв, солодощів з кремом, наваристих бульйонів, холодцю. Ця їжа у спеку погіршує перерозподіл крові.
Додатково можна вживати калій та магній, адже під час високих температур вони швидко втрачаються, а від цього ми почуваємо себе кволими.
Багато калію в овочевому відварі: просто відварили картоплю, а воду не виливаєте. Також можна їсти запечену картоплю (охолоджену).
«Ідеальний режим харчування – ранок та вечір, тобто час коли більш прохолодно. Вдень п’ємо воду, морс, айран, їмо овочі та фрукти, овочеві пюре, охолоджені рагу. Обов’язково вживаємо протизапальні продукти – ягоди, зелень та хрестоцвітні ( салат з капусти або руколи). Бо в стресі (а спека це стрес) організм має нижчу опірність інфекціям», - каже Оксана Скиталінська.
Варто відмовитись від магазинних солодощів: торти, випічка, тістечка. Такі продути розбалансовують обмін речовин.
Замість звичайного морозива, краще вживати фруктовий лід.
Перед кожним прийомом їжі обов’язково потрібно мити руки, адже літні харчові отруєння – це важкий стан.
На двір без капелюха або хустини не виходимо, також варто постійно носити окуляри з УФ-фільтром.
Київ.info, світлина ілюстративна