10 лип. 2025 15:32
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль представив концепцію для підтримки відбудови та модернізації України під час виступу на засіданні Української платформи донорів міністерського рівня в межах URC-2025. Про це повідомляє Урядовий портал.
Концепція передбачає створення двох фондів загальним обсягом 1 трлн доларів.
За його словами ці два фонди представляють собою:
«Перший – це "Фонд Україна" на 540 млрд доларів, адже саме стільки за оцінкою Світового банку буде коштувати відбудова України», – підкреслив Денис Шмигаль та додав, що цей фонд адмініструватиметься Україною і формуватиметься за рахунок конфіскованих російських активів, а також спеціального податку на експорт російської сировини».
«Другий фонд – це Європейський структурний фонд на підтримку України обсягом 460 млрд доларів», – підкреслив Прем’єр-міністр. За його словами, цей фонд включатиме інвестиції європейського приватного сектору для розвитку виробництв в Україні».
Денис Шмигаль також акцентував увагу на двох стратегічних завданнях, які стоять перед Урядом та Україною в цілому. Зокрема, посилення санкційного тиску на росію, та, що не менш важливо, забезпечення фінансової допомоги, аби Україна змогла протистояти російській агресії.
Зазначено, що Україна наразі, разом зі спільними зусиллями партнерів, подолала більшість фінансових викликів, тому має достатній обсяг ресурсів, щоб покрити дефіцит державного бюджету у 2025 році.
«Готуємося до різних сценаріїв. Ми пропонуємо нашим європейським партнерам інвестувати в європейську оборону через співфінансування української армії. Військові видатки зараз складають 100-120 млрд доларів. В умовах миру і без врахування виробництва зброї, утримання українського війська коштуватиме 50 млрд євро на рік. Розраховуємо, що половину цієї суми забезпечить ЄС», – наголосив прем’єр-міністр.
Довідково: Українська платформа донорів для України створена 12 грудня 2022 року відповідно до рішення G7. Її робота полягає у координації підтримки нагальних фінансових потреб України, майбутнього економічного відновлення та відбудови з різних джерел та встановлення інструментів фінансування.
Платформа доповнює існуючі напрямки допомоги, зокрема, G7 Finance Track, Координаційну групу G7+ з надання допомоги енергосектору України, Координаційну групу міжнародних фінансових організацій (МФО). Платформа тісно співпрацює з українськими органами влади для визначення та пріоритезації стратегічних потреб відповідно до програми реформ України.
Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Київ.info у Телеграм t.me/kyiv_info_nmnm
Київ.info, фото Урядовий портал