Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 23 червня
+28
$   44.91
  51.41

23 черв. 2026 12:40

Влада
0

112

0

Смілянський прокоментував позицію НБУ: «Якщо говорити моєю мовою — це повна х*рня»

Гендиректор «Укрпошти» не погоджується з позицією НБУ.


Смілянський прокоментував позицію НБУ: «Якщо говорити моєю мовою — це повна х*рня»

Генеральний директор АТ «УКРПОШТА» Ігор Смілянський відреагував на оприлюднену позицію НБУ щодо його кандидатури.

««Це ж уже було» — Л.Д. Кучма. Кожного року, коли Укрпошта підходить впритул до створення поштового банку, НБУ знаходить спосіб цьому перешкодити. Влітку 2025 року, коли Верховна Рада проголосувала закон про банки фінансової інклюзії і ми були готові створити банк, з’явився лист А.Г. Пишного про дефолт Укрпошти. Де той дефолт — думаю, всі вже розуміють.

Тепер, коли до набуття законом чинності залишається декілька днів, а Укрпошта має понад 2 мільярди гривень власного капіталу і працює з прибутком, НБУ вирішив піти радикальнішим шляхом — звільнити Смілянського. Я так розумію, у надії, що поки триватиме зміна керівництва, банк буде поставлено на паузу, а наступного керівника, якщо він не буде «лагідним» до А.Г. Пишного, можна буде й не погодити. Тому вчора НБУ ухвалив рішення, що я, як СЕО АТ «Укрпошта», не відповідаю професійним вимогам до керівника фінансової установи (це не про якість доставки посилок, а про фінансові послуги). І згідно з цим рішенням акціонер компанії — Міністерство розвитку громад та територій України — має протягом 5 днів відсторонити мене та призначити іншого керівника.

Яким саме професійним вимогам? Думаю, всі розуміють, що я порушив головне правило банківського сектору України 2023–2026 років: ти маєш любити та підносити до небес голову НБУ А.Г. Пишного, інакше не можеш бути банкіром чи працювати у фінансовому секторі», - написав Смілянський.

Гендиректор «Укрпошти» не погоджується з позицією НБУ та готовий відстоювати себе у правовому полі.

«Мої сім коментарів станом на зараз.

1. Наша юридична команда буде вивчати документи та приймати рішення щодо подальших дій. У тому числі будемо залучати зовнішніх юристів для захисту інтересів компанії та мене як її керівника. Наприкінці, впевнений, буде як із посилками — оплата отримувачем. Тобто за все заплатить НБУ і особисто А.Г. Пишний.

2. Акціонер або Наглядова рада за будь-яких обставин мають право призначати і звільняти керівника — з рішенням НБУ чи без нього. Звісно, зміна керівника та її вплив також прописані в наших міжнародних угодах, у тому числі кредитних, на десятки мільйонів євро з ЄБРР. Тож із ними ми також відповідним чином прокомунікуємо ситуацію. Як і з МВФ.

3. Укрпошта спокійно продовжує працювати без жодних змін, поки ми працюємо над наступними кроками. Ми навчилися швидко відновлюватися як після ударів ворога, так і після ударів НБУ. Вони, до речі, не менш підступні, ніж удари окупантів. Враховуючи нетерпимість до критики, НБУ місцями дуже нагадує сусідню ворожу країну

4. Чи вважаю я це рішення виваженим? Звісно, ні. Якщо говорити моєю мовою — це повна херня і, що важливо, використання посади для зведення особистих рахунків.

5. Відповідно, я для себе прийняв рішення «наздоганяти» і виконавців цього рішення, і його замовників — як в українських, так і, враховуючи мою міжнародну кар’єру, в міжнародних судах за навмисне завдання шкоди репутації. І я вас запевняю: під час розслідувань виконавці на 100% назвуть прізвище того, хто дав це замовлення. І я зроблю все, щоб він повністю відповів за це рішення. Активів у нього достатньо. Тож наздоганяти буду і за це рішення, і за корупцію, і за неправомірні дії.

Андрію Григоровичу, Ви ж знаєте, які можливості має адвокат із досвідом роботи в США? Тож зі своїми активами будьте обережні, поки що прошу нікуди їх не переміщувати. З посади голови НБУ Ви, як я сподіваюся разом із багатьма людьми, скоро підете. А от відповідальність за скоєне за ці роки, як казав класик, чекатиме попереду.

6. Чому я вважаю, що це зведення рахунків? Давайте подивимося.

  • а) Укргазбанк, 2023 рік. Міскодинг на 5–7 мільярдів гривень на місяць, купа кримінальних справ — і Правління Укргазбанку спокійно працює далі. Навіть директора департаменту ризиків, який працював під час міскодингу, зробили членом правління. До керівництва банку питань немає.
  • б) Сенс Банк, 2026 рік — та сама історія. Але й тут проблем НБУ не бачить.
  • в) EasyPay та City24 отримують штраф за порушення фінмоніторингу на 135 мільйонів гривень, де йдеться про мільярди оборотів. Але санкцій до керівників немає. І я не кажу, що вони мають бути — я просто порівнюю.
  • г) Можна продовжувати далі, але картинка, думаю, зрозуміла.

Тобто підписання листа за дорученням Наглядової ради — це страшний злочин, за який треба звільняти. А от міскодинг чи обнал — «ну трохи пошалілі, з ким не буває»

Андрій Григорович дуже обережний у кадрових рішеннях, коли йдеться про те, щоб не пошкодити «стійкість банківської системи». Чи то стійкість системи «неформального банкінгу»

7. Чи є в нас рішення, неочікувані для НБУ? Звісно, є. Але всьому свій час.

Хтось сьогодні буде радіти (в мене багато друзів :)) хтось вже написав купу повідомлень підтримки, за що безмежно вдячний! Першим раджу не поспішати)))

Працюємо далі за принципом, який я озвучив із першого дня: не можуть мудаки завжди перемагати.

Або, як казав Нельсон Мандела: «Я ніколи не програвав. Я або перемагав, або пізнаю нове». Ось і подивимося, що буде тут», - написав Смілянський.

Читайте також: НБУ зобов'язав «Укрпошту» відсторонити Смілянського та призначити нового гендиректора

Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Київ.info у
Телеграм t.me/kyiv_info_nmnm

Київ.info,  фото з відкритих джерел