Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 26 червня
+26
$   44.92
  50.92

26 черв. 2026 09:17

Економіка
0

85

0

Литва надасть 4 млн євро для зміцнення енергонезалежності українських шкіл та лікарень

Литва спрямує кошти на встановлення сонячних панелей та систем зберігання енергії.


Міністр енергетики України Денис Шмигаль на полях URC2026 разом із Міністром енергетики Литви Жигімантасом Вайчюнасом підписали Спільну декларацію щодо посилення співпраці у сфері енергетичної стійкості та відновлення. Про це повідомив Денис Шмигаль у своєму ТГ-каналі.

У межах цих домовленостей Литва спрямує 4 млн євро на встановлення сонячних панелей та систем зберігання енергії на об'єктах соціальної інфраструктури, зокрема в українських школах та лікарнях.

«Передане Литвою обладнання вже використовувалось у межах проєкту «Промінь надії». Завдяки цьому 6 українських закладів охорони здоров’я наразі мають власну генерацію, ще один перебуває на етапі розробки технічних рішень. Вдячні партнерам за рішення надати додаткову фінансову допомогу», - підкреслив міністр.

Серед пріорітетних напрямів співпраці й екстрена підтримка енергетичного сектору України. Йдеться про постачання трансформаторів, генераторів, критичних запасних частини та іншого обладнання відповідно до нагальних потреб.

«Демонтоване обладнання з Вільнюської ТЕЦ та Ігналінської АЕС вже використовується в Україні для ремонтів енергетичної інфраструктури. Високо цінуємо готовність партнерів продовжувати підтримку.

Вдячні Уряду та народу Литви за солідарність і співпрацю, яка допомагає Україні проходити складні періоди воєнного часу», - зазначив Шмигаль.

Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Київ.info у
Телеграм t.me/kyiv_info_nmnm

Київ.info,  фото з відкритих джерел