26 черв. 2026 09:17

Міністр енергетики України Денис Шмигаль на полях URC2026 разом із Міністром енергетики Литви Жигімантасом Вайчюнасом підписали Спільну декларацію щодо посилення співпраці у сфері енергетичної стійкості та відновлення. Про це повідомив Денис Шмигаль у своєму ТГ-каналі.
У межах цих домовленостей Литва спрямує 4 млн євро на встановлення сонячних панелей та систем зберігання енергії на об'єктах соціальної інфраструктури, зокрема в українських школах та лікарнях.
«Передане Литвою обладнання вже використовувалось у межах проєкту «Промінь надії». Завдяки цьому 6 українських закладів охорони здоров’я наразі мають власну генерацію, ще один перебуває на етапі розробки технічних рішень. Вдячні партнерам за рішення надати додаткову фінансову допомогу», - підкреслив міністр.
Серед пріорітетних напрямів співпраці й екстрена підтримка енергетичного сектору України. Йдеться про постачання трансформаторів, генераторів, критичних запасних частини та іншого обладнання відповідно до нагальних потреб.
«Демонтоване обладнання з Вільнюської ТЕЦ та Ігналінської АЕС вже використовується в Україні для ремонтів енергетичної інфраструктури. Високо цінуємо готовність партнерів продовжувати підтримку.
Вдячні Уряду та народу Литви за солідарність і співпрацю, яка допомагає Україні проходити складні періоди воєнного часу», - зазначив Шмигаль.
Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на
Київ.info у
Телеграм t.me/kyiv_info_nmnm
Київ.info, фото з відкритих джерел