17 жовт. 2024 15:15
20
Зараз в Україні у національному листі очікування перебувають 3 438 пацієнтів на пересадку органів. 2 021 із них потребує пересадки нирки, 564 – печінки, 550 – серця, 51 – легень, 27 – комплексу «нирки-підшлункова», 8 – печінка-спліт (частини печінки), ще 37 пацієнтам потрібна пересадка комплексу «серце-легені». Трансплантація – єдиний шанс жити для кожного з них. Про це у Всесвітній день донорства повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Він нагадав, що всі операції з трансплантації є безоплатними для пацієнтів та фінансуються державою в межах програми медичних гарантій.
За даними НСЗУ Національна служба здоров'я України для проведення операцій з трансплантації органів законтрактовано 40 медзакладів, а з трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин - 10.
За 9 місяців нинішнього року проведено 373 органні трансплантації, із них 238 (або 64 %) – від посмертного донора. Пересаджено 250 нирок, 73 печінки й 50 сердець.
Найбільше трансплантацій – 106 – виконали у Перше медичне об'єднання Львова, ще 62 – у Національний Науковий Центр хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова та 37 – в Інститут серця МОЗ України.
Також за цей період здійснили 290 трансплантацій гемопоетичних стовбурових клітин, із них 48 – дітям. У трійці закладів, які проводять найбільше таких трансплантацій, – НДСЛ Охматдит (54), Черкаський клінічний онкологічний центр (53), Київський міський центр нефрології та діалізу(52).
«Однак, для ще більшого прогресу в цій сфері, не менш важливим за створення сприятливих умов є розвиток культури донорства. Закликаю кожного задуматися про можливість стати донором органів. Ваше рішення може врятувати життя кільком людям.
Для того, щоб стати донором слід подати відповідну згоду та знайти трансплант-координатора опорної лікарні чи центру трансплантації», - розповів міністр.
Київ.info, світлина ілюстративна