21 січ. 2025 09:21
2
Поліцейські відправили на лаву підсудних приватного виконавця та працівника колекторської фірми за махінації з квартирою малолітньої дитини. Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.
Кіберполіцейські та слідчі Солом’янського Управління поліції ГУНП в м. Києві під процесуальним керівництвом Солом’янської окружної прокуратури Києва встановили факт незаконного заволодіння працівником колекторської фірми об’єктом нерухомості малолітньої дитини.
Оскільки батько дитини помер, на вказане житло, згідно з чинним законодавством, Солом’янським районним судом столиці був накладений арешт на продаж нерухомості.
Один із приватних виконавців, маючи доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, безпідставно, у порушення вимог статті 59 Закону України «Про виконавче провадження», скасував арешт на вищевказану квартиру. Для цього чоловік використав особистий кваліфікований електронний підпис і сформував відповідну заяву щодо припинення обтяження.
Співробітник однієї з приватних компаній, яка спеціалізується, у тому числі, на колекторській діяльності, скористався ситуацією та зміг шахрайським шляхом привласнити чуже житло вартістю понад 1,2 млн грн.
Поліцейські провели обшуки за місцями мешкання та роботи працівника колекторської компанії. Серед іншого вилучено комп’ютерну техніку і документи, які підтверджують злочинні дії.
Слідчі повідомили зловмиснику про підозру ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. На його майно (автомобіль та квартиру) було накладено арешт. Наразі обвинувальний акт стосовно нього перебуває на розгляді суду. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
У ході зазначеного розслідування поліцейські виявили факт зловживання приватним виконавцем його повноваженнями та незаконні дії у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, і виділили матеріали в окреме кримінальне провадження.
В рамках нового розслідування слідчі провели обшуки у приміщеннях приватного виконавця та виявили докази протиправної діяльності.
Після цього чоловік спробував сховатися від поліцейських та деякий час мешкав у знайомої на території Київської області. Кіберполіцейські затримали приватного виконавця та у подальшому доставили його до Київського слідчого ізолятору.
Затриманому було оголошено підозру за ч. 3 ст. 362 ККУ (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в автоматизованих системах, що заподіяли значну шкоду) та за ч. 3 ст. 365-2 ККУ (Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги, що спричинило тяжкі наслідки). Наразі досудове розслідування щодо нього завершено, а обвинувальний акт перебуває на розгляді суду. Санкції статей передбачають від трьох до восьми років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років, конфіскацією майна або без такої.
Наразі в цивільно-правовому порядку вирішується питання щодо відшкодування завданих збитків малолітній дитині.
Київ.info, світлина поліції