2 верес. 2024 13:49
51
У Києві затримали чотирьох псевдоправоохоронців, які погрозами змусили криптобізнесмена перерехувати їм 250 тисяч доларів США. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.
За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру чотирьом особам у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану, що завдало майнової шкоди потерпілому в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 189 КК України).
За даними слідства, підозрювані дізнались, що 20-річний засновник онлайн-бізнесу має значну суму грошей у криптовалюті. Вони приїхали до нього додому та представились правоохоронцями.
Власнику криптовалюти погрожували кримінальною відповідальністю за вигаданими обвинуваченнями у державній зраді за співпрацю з громадянином рф, однак за 250 тис. доларів США пообіцяли «залагодити» ситуацію.
Таким чином псевдоправохоронці змусили потерпілого перерахувати криптовалюту на суму майже 10 млн гривень на їхній криптогаманець. Того ж дня підозрювані перевели ці гроші у готівку через один з обмінних пунктів Києва.
Під час обшуків у підозрюваних вилучили банківські картки, компʼютери, мобільні телефони, автомобілі преміум-класу, підробні посвідчення журналістів та членів громадських формувань з охорони порядку, амуніцію, майже 7 тис. доларів США і понад 63 тис. гривень.
Наразі чотирьом фігурантам повідомлено про підозру та двом з них обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави. По двом фігурантам вирішується питання про обрання аналогічного запобіжного заходу.
Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Викрито протиправну діяльність прокурорами спільно зі слідчими слідчого управління ГУНП у м. Києві, за оперативного супроводу працівників внутрішньої безпеки та кіберполіції Нацполіції, а також підрозділів внутрішньої безпеки СБУ.
Досудове розслідування триває. Перевіряється причетність фігурантів до скоєння інших аналогічних злочинів.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Київ.info, світлини ілюстративна