26 черв. 2026 15:15

Україна повернула з російського полону ще 160 військовослужбовців, які перебували в неволі з 2022 року.
Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.
За словами глави держави, серед звільнених — військовослужбовці Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту, Національної гвардії та Державної прикордонної служби.
Звільнені захисники брали участь в обороні Маріуполя та «Азовсталі», а також виконували бойові завдання на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими уточнили, що це вже 76-й обмін полоненими, проведений за дорученням Президента України. Серед визволених також представники Сухопутних військ, Сил підтримки, Десантно-штурмових військ, Сил територіальної оборони, Повітряних сил, Медичних сил та Військово-морських сил.
За даними Координаційного штабу, серед звільнених — 115 оборонців Маріуполя. Крім солдатів і сержантів, додому повернулися 58 офіцерів. Наймолодшому захиснику виповнилося 26 років, найстаршому — 66.
Усі визволені військовослужбовці пройдуть медичний огляд, отримають необхідне лікування, грошові виплати, нові документи та проходитимуть реабілітацію після тривалого перебування у російському полоні.
Президент подякував команді, яка щодня працює над поверненням українських полонених, а також військовим підрозділам, які, за його словами, поповнюють обмінний фонд та створюють можливості для проведення нових обмінів.
«Памʼятаємо про всіх, хто в неволі. Перевіряємо по кожному прізвищу. Усіх маємо повернути – і військових, і цивільних», — наголосив Володимир Зеленський.




























Свіжі
новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Київ.info у
Телеграм t.me/kyiv_info_nmnm
Київ.info, фото з відкритих джерел