26 черв. 2026 15:06

У Києві правоохоронці викрили схему незаконного оформлення інвалідності здоровим чоловікам за винагороду у розмірі від 25 до 30 тисяч доларів.
Про це повідомили у Київській міській прокуратурі.
За даними слідства, учасники схеми організовували оформлення фіктивних медичних документів про нібито стаціонарне лікування та встановлювали «пацієнтам» неіснуючі тяжкі захворювання. Після цього чоловіків направляли до визначеного медичного закладу, де вони отримували інвалідність II або III групи.
За інформацією прокуратури, до схеми були причетні голова МСЕК столичної лікарні, двоє лікарів, колишній лікар-експерт Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України, колишній керівник одного з районних військкоматів Києва (нині — ТЦК та СП), пенсіонер і працівник податкової служби.

Правоохоронці також повідомили, що один із підозрюваних — колишній лікар-експерт Центральної ВЛК МОУ — вже є обвинуваченим у кримінальному провадженні щодо вимагання 1500 доларів у пораненого ветерана АТО за встановлення інвалідності. Ця справа наразі перебуває на розгляді суду.
Під час обшуків у фігурантів вилучили медичну документацію, печатки, бланки, комп'ютерну техніку та 100 тисяч доларів готівкою. Із цієї суми 85 тисяч доларів, за даними слідства, виявили у голови МСЕК.
За версією слідства, схема діяла з 2024 року. Правоохоронці встановлюють інші можливі епізоди протиправної діяльності та осіб, які могли бути причетними до її організації. Також у прокуратурі зазначили, що інвалідність мають військовозобов'язані сини всіх підозрюваних.
За процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури міста Києва сімом фігурантам повідомили про підозру.
Свіжі
новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Київ.info у
Телеграм t.me/kyiv_info_nmnm
Київ.info, фото прокуратури