Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 11 травня
+16
$   41.55
  46.75

У Славутичі відкрився безбар’єрний реабілітаційний модуль для людей, які постраждали від війни

3 трав. 2025 13:30

Суспільство
0

12

0
У Славутичі відкрився безбар’єрний реабілітаційний модуль для людей, які постраждали від війни

Люди, які постраждали від війни та вибухонебезпечних предметів, проходять непростий шлях відновлення


Реабілітаційний модуль для людей, які постраждали від війни та вибухонебезпечних предметів, відкрився 2 травня у Славутичі. Про це повідомляє Київська ОВА.

Він створений у межах соціальної франшизи, яку впроваджує БФ «Майнді». Проєкт реалізовано за підтримки ПРООН та фінансування уряду Японії, у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я КМУ та ГО «Безбар’єрність» у рамках програми «Ти як?» — ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Повністю інклюзивний модуль площею 72 кв. м обладнано сучасною технікою та створено з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Тут пацієнтам надаватимуть комплексну реабілітаційну підтримку, що включає фізичну терапію, ерготерапію, психологічну допомогу та соціальну інтеграцію.

Зокрема, йдеться про навчання ходьбі з протезами, супровід під час протезування, ерготерапію та відновлення мовлення. Також у модулі можна буде отримати юридичну консультацію, допомогу з працевлаштуванням, доступ до програм навчання та перекваліфікації, а також інші види соціальних послуг, необхідних для повернення до активного життя.

«Це вже шостий реабілітаційний модуль нашої франшизи. І на цьому ми не будемо зупинятись, адже бачимо велику потребу в доступних та якісних послугах відновлення здоров’я. У 2025 році ми плануємо відкриття модулів у нових громадах України, вони стануть частиною єдиної системи реабілітаційної допомоги, яку ми розвиваємо разом із бізнесом, громадським сектором і державою», — зазначив засновник фонду «Майнді» Тарас Єрмаков.

«Відновлення — це не лише про інфраструктуру, це насамперед про повернення людям повноцінного життя. В ПРООН ми переконані, що доступ до якісної реабілітації має бути невід’ємним правом для кожного, хто постраждав від війни, а не привілеєм. Завдяки щедрій підтримці Уряду Японії ми можемо створювати інклюзивні реабілітаційні модулі, як-от цей у Славутичі, інтегровані в місцеву систему охорони здоров’я. Це дозволяє формувати сталу, довготривалу модель підтримки. Ця ініціатива є черговим кроком до створення більш інклюзивного та справедливого для всіх суспільства», — зазначила керівниця програм ПРООН в Україні пані Мізухо Йокоі.

Відкриття реабілітаційних модулів відбувається завдяки тісній співпраці між місцевими громадами, державними установами та міжнародними партнерами. Такий підхід забезпечує ефективну інтеграцію модулів у місцеву систему охорони здоров’я, включно з підключенням до пакетів Національної служби здоров’я України (НСЗУ) та іншими державними й муніципальними сервісами. Це, своєю чергою, значно посилює спроможність системи надавати якісні послуги вторинної, довготривалої реабілітації після завершення основного етапу лікування.

«Питання реабілітації залишається пріоритетом у роботі Київської обласної державної адміністрації. Люди, які постраждали від війни та вибухонебезпечних предметів, проходять непростий шлях відновлення. Ми маємо бути для них надійною опорою. Фахова допомога дозволяє нашим захисникам та цивільним, які зазнали поранень внаслідок російського вторгнення, поступово повертатися до повноцінного життя. Саме тому ми системно працюємо над розширенням реабілітаційних можливостей у закладах охорони здоровʼя області. Нині на Київщині вже працюють 10 реабілітаційних відділень. Сьогодні зроблено ще один важливий крок — відкриття другого безбар’єрного реабілітаційного модуля. Перший такий простір з’явився торік у Василькові та став важливим елементом у системному підході до допомоги нашим людям. Щиро дякую нашим партнерам, які разом із нами розбудовують мережу з реабілітації», — зазначила заступниця голови Київської ОДА Ірина Старенька.

Київ.infoфото з відкритих джерел