16 січ. 2025 17:52
4
В Українському реєстрі донорів кісткового мозку нагадують, що донорство кісткового мозку — це безпечний і практично безболісний процес для донора, але ці важливі клітини рятують життя пацієнтів.
Киянину провели трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора.
Щодня в Україні звучить діагноз — «рак крові». Для багатьох людей єдиний шанс на одужання — це трансплантація кісткового мозку. Проте більшість пацієнтів потребують неродинних донорів. І знайти їх дуже непросто. Такий випадок був у 34-річного Зіновія із Києва, довгий час він боровся з апластичною анемією. На жаль, серед рідних донора не було.
Усе змінилося завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку. Через реєстр знайшли генетичного близнюка — 21-річного хлопця, який поділився своїми кровотворними клітинами.
«Завдяки професіоналізму лікарів НДСЛ Охматдит і підтримці кожного з вас трансплантація пройшла успішно», — розповідають в UBMDR.
Трансплантація кісткового мозку дарує шанс на здорове життя різним пацієнтам, як дітям, так і людям поважного віку. Так нещодавно в Охматдиті пересадку зробили жінці, якій 64 роки. Донором для неї стала 38-річна жінка.
Станом на вересень 2024 року в Українському реєстрі донорів кісткового мозку налічується 13 тисяч осіб, які готові поділитись своїми клітинами. Із 2018 року тільки сім з них стали донорами стовбурових клітин, бо знайти генетичного «близнюка» — велика рідкість.
Київ.info, світлина з відкритих джерел