Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 15 квітня
+16
$   41.18
  46.61

У Києво-Печерській лаврі реставрували старовинну митру

22 січ. 2025 15:09

Культура
0

43

0
У Києво-Печерській лаврі реставрували старовинну митру

Над митрою працювали одразу троє фахівців


Фахівці Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» реставрували та відновили стровинну митру. Про це повідомили у заповіднику.

«Важко повірити, але перед вами один і той самий предмет - митра XVIII століття. На першому фото - у тому стані, в якому її знайшли під час розкопок у руїнах Успенського собору Києво-Печерської лаври у 1946–1947 роках. На другому - результат кропіткої роботи реставраторів з Відділ наукової реставрації, консервації та експертизи рухомих пам'яток Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”», - йдеться в повідомленні заповідника.

У Києво-Печерській лаврі реставрували старовинну митру
Ця митра - одна з найстаріших у колекції Лаври. Головний убір священнослужителів, оздоблений дорогоцінними тканинами, перламутровими намистинами, металевими прикрасами та вишуканим гаптуванням, символізував духовну велич. Але на момент знахідки митра була сплющена, деформована, із серйозними втратами в декорі.

«Реставрація цього унікального предмета стала викликом для наших майстрів. Над митрою працювали одразу троє фахівців - Володимир Назар, Мирослава Грига та Віталій Курлов. Вони очистили тканини, видалили жирові забруднення, провели дезінфекцію вовняного каркаса та укріпили пошкоджені нитки. Також реставратори виготовили дублювальні тканини, відтворили відсутні намистини та закріпили металеві прикраси. Особливу складність становило відновлення форми митри.

Сьогодні ця реліквія знову вражає своєю красою. Побачити її на власні очі можна на виставці “Відроджений всесвіт” що працює у Заповіднику. Окрім митри, на виставці представлена й чимала колекція інших неповторних відновлених експонатів, що розкривають глибину історії та мистецтва та демонструють високу майстерність лаврських реставраторів», - зазначили у заповіднику.

Виставка працює щодня з 9:00-17:00 та входить у загальний квиток Заповідника. Локація : Будинок намісника (корпус №1).

Київ.infoсвітлини зі сторінки Лаври