25 черв. 2026 16:06

У Києві викрили організовану групу, яка, за даними слідства, заволоділа понад 3 млн грн бюджетних коштів під час ремонтів чотирьох столичних парків.
Про це повідомили у Київській міській прокуратурі.
Правоохоронці встановили, що у 2024 році КО «Київзеленбуд» уклало з приватним товариством договори на проведення ремонтних робіт у парках «Нивки», «Орлятко», «Радунка» та «Юність».
За версією слідства, учасники схеми заздалегідь домовилися та вносили до кошторисної документації завищену вартість будівельних матеріалів. Йдеться, зокрема, про бетонні суміші, армувальні сітки, кабелі живлення та плитку.
Проведені експертизи встановили, що через завищення цін за чотирма договорами комунальне об’єднання могло переплатити понад 3 млн грн.
У межах розслідування про підозру у заволодінні бюджетними коштами у складі організованої групи повідомили сімом особам. Серед них — фактичний власник приватної компанії, який, за даними слідства, був організатором схеми, колишній заступник генерального директора КО «Київзеленбуд», якого вважають співорганізатором, посадовець управління та фахівець із кошторисної роботи комунального підприємства, а також троє працівників компанії-підрядника.
Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою.
Наразі триває досудове розслідування.
Свіжі
новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Київ.info у
Телеграм t.me/kyiv_info_nmnm
Київ.info, фото прокуратури