24 черв. 2026 11:08

У Києві правоохоронці викрили двох чоловіків, які за винагороду втручалися у роботу газових та електричних лічильників, занижуючи показання споживання енергоносіїв.
Про це повідомили у Київській міській прокуратурі.
За даними слідства, підозрювані шукали клієнтів, які хотіли зменшити витрати на оплату газу та електроенергії. Один із фігурантів — 60-річний мешканець Львівської області, який раніше працював у газорозподільній компанії та мав навички демонтажу й встановлення лічильників. Він виїжджав до замовників у різні міста України та знімав прилади обліку для подальшого втручання.

Після цього з лічильниками працював його 40-річний спільник, який модифікував пристрої таким чином, щоб вони фіксували менші обсяги споживання. Вартість таких послуг становила від 2,5 до 5 тисяч доларів США.
Під час одного з епізодів у Києві встановлено, що після втручання електролічильник занижував фактичні показання споживання майже на 35%. Крім того, підозрювані пропонували клієнтам спеціальні пульти дистанційного керування, які дозволяли сповільнювати роботу приладів обліку електроенергії.

Викрити незаконну діяльність вдалося після звернення представників ТОВ «Газорозподільні мережі України», фахівці якого зафіксували втручання у роботу газового лічильника.
У межах досудового розслідування правоохоронці провели понад 20 обшуків у різних регіонах країни, де підозрювані надавали свої послуги.
Наразі двом чоловікам повідомлено про підозру у несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованих систем. Слідчі дії тривають.

Свіжі
новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Київ.info у
Телеграм t.me/kyiv_info_nmnm
Київ.info, фото прокуратури