Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 19 листопада
+1
$   41.33
  43.69

У Києві відкриється виставка, що покаже українські скарби, врятовані Естонією

17 лип. 2024 17:52

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Культура
0

36

0
У Києві відкриється виставка, що покаже українські скарби, врятовані Естонією

18 липня, у четвер, о 15:00 у Національному музеї історії України відбудеться відкриття виставки «Від моря до моря. Merest mereni».


Виставка присвячена українсько-естонській дружбі. Виставка покаже майже три сотні археологічних пам’яток з України, які були затримані естонськими правоохоронцями, та повернені Україні у травні цього року. Також на виставці можна побачити експонати, що свідчать про міцну й довготривалу підтримку естонцями  української Незалежності та культури.

Цією виставкою музей прагне віддячити естонському народу за безмежну підтримку нашої боротьби проти російських окупантів.

На виставці вперше в Києві представлено славнозвісний «меч вікінга», унікальний археологічний артефакт кінця 10 – початку 11 ст., який Естонія повернула Україні ще 2016 р. Його знайшли грабіжники археології під час незаконних розкопок, а потім контрабандним шляхом вивозили через Естонію для продажу в Центральній Європі.

Надзвичайно цікавою та важливою є частина експозиції, яка розповідає про міцні культурні зв’язки народів через літературу. Останні роки кількість перекладів українських авторів естонською мовою, а естонських – українською вражає. Сьогодні багато українських дітей знають про пригоди Муфтика (Muhvi) та його друзів. А серед українських дітей, які через війну були змушені шукати прихисток в Естонії, за підтримки уряду Естонської Республіки безкоштовно поширюється українська версія найпопулярнішого естонського дитячого журналу «Зіронька» (Täheke), представлена на виставці.

Виставка в музеї працюватиме щодня, з 10:00 до 18:00, каса музею до 17:00.

Телефон для відвідувачів – (044) 278-48-64 або 093 855 61 16 (Вайбер та Телеграм).

Адреса музею – вулиця Володимирська, 2.

Київ.info