26 черв. 2026 16:25

У Києві цьогоріч у закладах освіти планують завершити будівництво ще 9 споруд подвійного призначення із захисними властивостями протирадіаційних укриттів. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
«Безпека дітей залишається нашим безумовним пріоритетом. Саме тому місто продовжує інвестувати у створення сучасних укриттів і модернізацію вже наявних захисних споруд, адже саме від цього залежить можливість організовувати очне навчання. Цього року 5 районів мають завершити будівництво 9 нових укриттів. Йдеться про школу № 236 у Голосіївському районі, заклади дошкільної освіти №№ 5, 132 та 210 – у Дарницькому, 3 школи у Дніпровському, школу № 174 – у Солом’янському та школу № 172 – у Шевченківському. Важливо, щоб керівники районів виконали взяті на себе зобов’язання. Кожне завершене укриття – це додаткові безпечні місця для дітей, і ще один крок до того, щоб якомога більше школярів могли навчатися очно та в одну зміну», – зазначив Валентин Мондриївський.
Він нагадав, що торік районні державні адміністрації повернули до бюджету міста майже 800 млн грн, передбачених на будівництво споруд подвійного призначення. Крім того, вже сьогодні є приклади повної зупинки будівництва окремих об’єктів, зокрема в Деснянському районі. Саме тому цього року питання дотримання графіків робіт перебуває на особливому контролі міської влади.
Наразі проєктно-кошторисну документацію розроблено для 42 закладів освіти, а будівельні роботи тривають на 25 об’єктах. Загалом міська програма передбачає будівництво 46 споруд подвійного призначення для тих закладів освіти, де власні укриття відсутні.
Паралельно місто збільшує місткість уже наявних укриттів. У 2026 році заплановано провести ремонти у 109 закладах освіти – школах, дитячих садках і закладах позашкільної освіти. Це дасть змогу створити додаткові безпечні місця та розширити можливості для організації навчання.
Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на
Київ.info у
Телеграм t.me/kyiv_info_nmnm
Київ.info, фото з відкритих джерел