19 берез. 2025 17:08
17
Ключовими завданнями цього проєкту є: оцифрування та збереження історичних документальних матеріалів
У столиці 18 березня відбулася офіційна презентація проєкту ЮНЕСКО «Збереження єврейської документальної спадщини України, вшанування колективної пам’яті, розширення знань і доступу до архівів, сприяючи міжкультурному діалогу», що фінансується Європейським Союзом. Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
Ключовими завданнями цього проєкту є: оцифрування та збереження історичних документальних матеріалів; навчання фахівців бібліотечної, архівної та реставраційної справи; створення умов для доступу до старовинних документів для дослідників, журналістів, митців та громадськості; підтримка творчих ініціатив, що допоможуть переосмислити єврейську спадщину через мистецтво, кіно, літературу та музику.
Заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар наголосила на важливості збереження документальної спадщини в Україні.
«Сьогодні ми зібралися тут, щоб розпочати важливу справу – проєкт, який має не лише наукове чи культурне значення, а й глибоку історичну місію. Ми говоримо про збереження документальної пам’яті, яка є складовою нашої спільної історії, нашої боротьби за правду, за толерантність, за мирне співіснування культур. Україна завжди була перехрестям культур, і сьогодні важливо не лише захищати наші міста й архітектурні пам’ятки, а й зберігати історичні свідчення – документи, архіви, рукописи, які є невід’ємною частиною української та європейської спадщини», — сказала заступниця Міністра.
Під час заходу відбулися дві панельні дискусії:
«Українська документальна спадщина під загрозою: виклики та глобальна відповідальність», де учасники обговорили проблеми, з якими стикаються архіви та бібліотеки через війну, зокрема загрозу втрати цінних історичних документів. Особливу увагу приділили єврейській документальній спадщині, що містить унікальні записи про єврейське життя, культуру та Голокост;
«Єврейська ідентичність і культурне самовираження в сучасній Україні». Експерти, митці, кінематографісти та культурологи розглянули питання інклюзії, боротьби з антисемітизмом, а також роль мистецтва та медіа у збереженні та популяризації єврейської культурної спадщини.
Київ.info, світлина Мінкульту