Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 19 квітня
+20
$   41.4
  47.03

У Києві планують відреставрувати садибу 19 століття

1 лют. 2025 11:04

Місто
0

50

0
У Києві планують відреставрувати садибу 19 століття

Садиба належала священику Софійського собору


В столиці планують відремонтувати частину архітектурної пам’ятки. Про це повідомляє Департамент охорони культурної спадщини КМДА.

Департамент територіального контролю міста Києва на черговому засіданні Консультативної ради виніс на розгляд проект реставрації нежитлової будівлі та приміщень літери "А" за адресою: м. Київ, вулиця Хмельницького Богдана (Шевченківський район), будинок 51-А.

Члени  Консультативної ради розглянули та схвалили проект для подальшого погодження. Наразі планується реставраційний ремонт частини пам’ятки.

Садиба відома з 1871 року, коли вона належала священику Софійського собору Ф. Заневичу, пізніше графу Колонно-Чесновському, а з 1901 року — Г. Міхельсону. Будинок зведено у 1890-ті роки. Він є складовою комплексу з трьох будинків (№51А та ще два флігелі №51Б, №51В), розташованих вздовж вулиці. У цьому будинку працювали Вищі жіночі курси та знаходилася підпільна друкарня Київської організації РСДРП.

У Києві планують відреставрувати садибу 19 століття

Пам’ятка розташована на червоній лінії забудови по вул. Б. Хмельницького, на ділянці значного падіння рельєфу в бік вулиці О. Гончара. Будинок цегляний, чотириповерховий з цокольним поверхом, Г-подібний у плані, має проїзд до подвір’я. Композиційне та стилістичне вирішення головного фасаду виконано у формах неоренесансу. Схема фасаду симетрична відносно центральної осі, яку підкреслено ризалітом з головним входом і балконом на 4-му поверсі. Дворовий фасад оформлений спрощено. На головному фасаді пам’ятки встановлено охоронну дошку.

У Києві планують відреставрувати садибу 19 століття - фото 2

Науково-проектною документацією передбачається   комплекс робіт, пов’язаних з дослідженнями, спрямованими на виявлення та усунення найбільш небезпечних факторів, що діють на пам’ятку, ліквідація наслідків їх дій.

  • комплекс ремонтно-реставраційних робіт фасадів; 
  • комплекс робіт із заміни внутрішніх інженерних мереж: електромережі освітлення системи опалення, труб сантехнічних мереж; 
  • улаштуванню в приміщеннях цоколю найпростішого укриття; 
  • забезпечення доступу до приміщень будівлі маломобільних груп населення для обслуговування; 
  • виконання комплексних ремонтно-реставраційних робіт по відновленню задовільного стану конструкцій будівлі, відповідно до розробленого та затвердженого проекту, а саме: відновлення міцності, цілісності та підсилення існуючих зовнішніх та внутрішніх несучих стін.

Науково-проектна документація ґрунтується на комплексних дослідженнях, архітектурних та архівних пошуках, передбачається збереження та реставрація автентичних архітектурних та декоративних елементів.

У Києві планують відреставрувати садибу 19 століття - фото 3

Київ.infoфото департаменту