29 черв. 2025 15:19
У Києві розпочалися роботи з музеєфікації фундаментів Надбрамної церкви Михайлівського Золотоверхого монастиря, збудованої у XII столітті.
Про це повідомляє ГО Україна Інкогніта.
«Підмурки та частину стін надбрамної церкви Михайлівського Золотоверхого монастиря, збудованої у 12 столітті, відкопали і дослідили у 1998-1999 роках. Пізніше над ними спорудили павільйон і... забули про них, навіть не внесли у реєстр пам'яток. І ось, через чверть століття, почалися роботи із музеєфікації фундаментів та впорядкування музейного простору. З ініціативи Інститут археології НАН України - Institute of Archaeology of the NASU разом із ДІАЗ Стародавній Київ та КНМЦ почалася розчистка.
Подібне ми бачили у фільмах про Індіану Джонс, а тепер дотичні до цього. Величезна дяка співробітникам Інституту археології, студентам-археологам Київського університету імені Тараса Шевченка та Києво-Могилянської академії, членам ГО "Ахаїка", і, звісно, ГО "Україна Інкогніта", які взяли участь у роботі. Далі обов'язково буде», - йдеться в повідомленні.
Надбрамна церква унікальна. Тут була, зрозуміло, брама монастиря, яка виходила на Боричів узвіз. У стіні брами знайдено два склепи, в одному були кістки. З іншого боку абсида церкви.
Вчора, 28 червня, було знайдено дві плінфи із відбитками лап собаки. Їм вже 900 років.
«Фундамент церкви навіть не був внесений у Реєстр пам'яток. Зараз ДІАЗ "Стародавній Київ" ініціював розробку облікової документації, яку виготовляє Комунальний заклад "Центр консервації предметів археології" . Сподіваємося, що скоро Київ матиме ще один чудовий музей», - зазначається в повідомленні.
Київ.info, фото Україна Інкогніта