Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 04 липня
+29
$   41.72
  49.18

У КМДА прокоментували, чому в столиці немає мобільних укриттів

2 лип. 2025 13:29

Місто
0

173

0
У КМДА прокоментували, чому в столиці немає мобільних укриттів

Це проблема не лише Києва - зазначили в КМДА


фото ілюстративне: kyiv.comments.ua

Київ не має права вводити мобільні укриття в експлуатацію, витрачаючи бюджетні кошти, без змін у законодавстві. Про це повідомили у КМДА у відповідь на ініціативу КМВА.

Без відповідних змін до законодавства місто не має права, витрачаючи бюджетні кошти, офіційно вводити мобільні укриття в експлуатацію і вносити їх до фонду захисних споруд. Про це на своїй сторінці Facebook написав директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук.

За його словами, питання мобільних укриттів є актуальним ще з лютого 2022 року. Водночас, попри наявність державного стандарту на виробництво таких споруд, досі не затверджено нормативів на їх введення в експлуатацію.

«Фактично за бюджетні кошти мобільне укриття можна придбати і встановити, але воно не буде офіційно введене в експлуатацію, не отримає статусу захисної споруди і не буде внесене до відповідного міського фонду. На ньому не можна навіть написати слово «Укриття». І, на жаль, вже є такі приклади», – підкреслив Роман Ткачук.

Він зазначив, що Київ неодноразово – як на рівні міської влади, так і через рішення Київради – звертався до Кабінету Міністрів України із закликом врегулювати це питання на законодавчому рівні.

«Це проблема не лише столиці. В окремих містах уже відкриті кримінальні провадження через встановлення подібних об'єктів. Тому стверджувати, що Київ «нічого не робив», – це маніпуляція», – наголосив він.

Роман Ткачук нагадав, що ще два роки тому в кожному районі столиці були визначені місця для можливого розміщення мобільних укриттів, а також проведено зустрічі з виробниками, які виготовляють такі споруди в Києві. Утім без змін у законодавстві місто не має можливості законно за бюджетні кошти встановлювати подібні споруди як укриття.

«Тому логічне питання: чому цей проєкт досі не реалізується на державному рівні? Адже місцева влада готова виконати свою частину роботи – визначити місця, балансоутримувачів, організувати подальше обслуговування. Але виробництво та встановлення за єдиним стандартом може забезпечувати держава. Я про це говорив і пану Ткаченку ще тоді, коли він працював у Мінстратегпромі. Проігнорували. А тепер бачимо, що єдине рішення, яке може сьогодні запропонувати держава в особі керівника КМВА, це примусити місцеву владу порушити законодавство щодо  використання бюджетних коштів», – сказав Роман Ткачук.

Читайте також: 

Оновлена карта укриттів Києва: де шукати сховища та що робити, якщо укриття поруч немає

Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Київ.info у Телеграм t.me/kyiv_info_nmnm

Київ.info,  фото ілюстративне