Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 19 квітня
+17
$   41.4
  47.03

У Бучі зведуть екошколу із соломи

18 квіт. 2025 15:17

Суспільство
0

2

0
У Бучі зведуть екошколу із соломи

Проєкт реалізують в межах відбудови міст України


У Бучі зведуть екошколу із соломи

У Бучі з’явиться незвичайна екошкола - невелике приміщення на 30 учнів зведуть просто у лісі. Про це пише RFI українською.

Зводить школу литовський виробник солом'яних панелей Modulina Straw Panels в межах ширшого проєкту з відновлення школи у Бучі.

«Компанія Modulina працює вже 15 років і базується в литовській Клайпеді. Вона спеціалізується на виготовленні солом’яних панелей для будівництва енергоефективних і екологічних будівель. Матеріали — природні на 98%, а самі панелі легко зібрати і розібрати, «наче кубики лего»», — пояснює Катерина Пилипчук, стратегиня з розвитку компанії.

У 2022 році, після початку повномасштабної війни, компанія зацікавилася українським ринком. Цей імпульс був волонтерським — подарувати матеріали для відбудови. Він же приніс перші виклики: підлаштувати продукцію під українську сертифікацію та знайти людей для роботи. «Багато кваліфікованих українських працівників вирушили на фронт», — каже Катерина.

Щоб ефективніше працювати в Україні, Modulina почала завозити свої панелі для спільних проєктів з українськими та закордонними партнерами.

На сьогодні, у селі Северинівка на Вінниччині з солом’яних панелей зводиться будинок культури, а в Бучі у співпраці з партнерами відбудовується школа.  Проєкт BuchaSchool стартував у 2022 році, а завершити його мають у 2026-му.

Разом із тим будується ще одна окрема «класна кімната» — вона є продовженням великого проєкту, і в лютому цього року ініціатива виграла грант New European Bauhaus (NEB).

«Проєкт називається Bucha Forest Classroom. Це така на 100 квадратних метрів невеличка будівля, яка зроблена саме з наших панелей, в які діти з різних шкіл Бучі будуть приїжджати туди і вивчати там природознавство», — розповідає Катерина.

Відкриття заплановане на вересень.

Соломʼяні конструкції можуть простоювати понад сто років. Доказ — традиційні українські хати, збудовані з глини та соломи.

Київ.info, фото проєкту