26 черв. 2026 14:02

У Медичному центрі міста Києва впроваджують сучасні методи реабілітації військовослужбовців — терапевтичну риболовлю та садівництво.
У закладі зазначають, що нові напрями заняттєвої терапії допомагають захисникам відновлювати фізичні функції, розвивати практичні навички та покращувати психоемоційний стан після отриманих травм.
Перші заняття з терапевтичного садівництва провели у партнерстві з ВДНГ. Військові разом із фахівцями висадили власну клумбу, символічний кущ та долучилися до створення терапевтичного саду.
Під час роботи з рослинами пацієнти доглядали за саджанцями, спостерігали за природою та працювали з ароматичними рослинами, зокрема лавандою і чебрецем. За словами медиків, такі заняття допомагають зменшити тривожність, зосередитися на поточному моменті та сприяють емоційному відновленню.
«Ми впроваджуємо всі сучасні методи реабілітації, які можуть допомогти нашим військовим. Вони заслуговують на найкраще, адже саме завдяки їм ми можемо жити й працювати. Терапевтичні сади — це ще один важливий крок на шляху до їхнього відновлення», — зазначив директор Медичного центру міста Києва Едуард Красюк.

Лікар фізичної та реабілітаційної медицини, завідувач відповідного відділення Медичного центру міста Києва Олександр Колісник пояснив, що терапевтична риболовля є одним із методів заняттєвої терапії. Вона допомагає пацієнтам відновлювати моторику, точність рухів, координацію та функціональні навички, необхідні для повернення до звичних занять.
За словами фахівця, робота з рослинами має подібний принцип, але додатково дозволяє тренувати функції верхніх кінцівок. Багато пацієнтів центру мають наслідки опіків рук, рубці, контрактури та порушення роботи кистей, тому заняття із висаджування насіння, поливу та догляду за рослинами допомагають відновлювати дрібну моторику.

Наступним етапом є робота у терапевтичному саду, де військові використовують садовий інвентар, висаджують кущі та виконують завдання, наближені до повсякденного життя. Це сприяє розвитку сили захвату, витривалості та координації рухів.
Окрему увагу у центрі приділяють адаптації військових після важких травм, зокрема людей з ампутаціями пальців чи кінцівок. Під час занять вони навчаються виконувати побутові та садові роботи, користуватися інструментами й поступово повертати самостійність.
У Медичному центрі міста Києва наголошують, що й надалі розвиватимуть сучасні напрями реабілітації, поєднуючи медичні методики з інноваційними підходами, щоб допомогти українським захисникам повернутися до повноцінного життя.
Свіжі
новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Київ.info у
Телеграм t.me/kyiv_info_nmnm
Київ.info, фото медцентру