Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 19 квітня
+24
$   41.4
  47.03

Суд постановив повернути костел Святого Миколая у користування релігійній громаді

25 січ. 2025 10:17

Суспільство
0

61

0
Суд постановив повернути костел Святого Миколая у користування релігійній громаді

Проблема повернення костелу Святого Миколая парафії триває вже багато років.


Суд постановив повернути костел Святого Миколая у повноцінне користування релігійній громаді. Про це повідомили у соцмережі Римсько-католицької парафії св. Миколая в Києві.

У Дніпропетровському окружному адміністративному суді відбулося засідання, на якому громадська спілка «Свобода совісті» виступила з вимогою до державних органів виконати свої обов’язки. Суд задовольнив позов та постановив повернути будівлю костелу Святого Миколая у повноцінне користування релігійній громаді Римсько-Католицької Церкви, повідомили у парафії.

Відомо, що упродовж тривалого часу католицька громада України неодноразово зверталася до державних органів з вимогою повернути їм приміщення костелу Святого Миколая, що його понад сто років тому збудували католики.

«Ми приїхали сюди з парафіянами з Києва, адже саме тут, у 2009 році, суд ухвалив справедливе рішення про повернення костелу св. Йосипа його законним власникам. Упродовж 10 років парафіяни стояли надворі, вдень і вночі, на дощу і морозі, борячись за своє право. Також і ми сьогодні, після 20 років оманливих обіцянок, прийшли до суду, бо суд в Україні залишається останнім форпостом надії на справедливість та реалізацію правосуддя», –  заявив під час суду настоятель парафії отець Павло Вишковський ОМІ.

За його словами, архівні документи та історичні факти однозначно свідчать про те, що костел спершу був призначений для релігійних обрядів, а його перетворення на концертний зал було незаконним актом радянської влади.

Довідково: Костел Святого Миколая в Києві — один з двох римсько-католицьких храмів у місті, побудованих до 1917 року. Культову споруду зводили у 1899-1909 рр. у неоготичному стилі під керівництвом українського та польського архітектора Владислава Городецького у проєктному співавторстві з С. В. Валовським.

Київ.infoсвітлина з відкритих джерел