Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
чт, 10 квітня
+1
$   41.28
  45.55

Прозорий міст у Києві: туристичний магніт та казковий оглядовий майданчик

2 квіт. 2025 16:38

Суспільство
0

8

0
Прозорий міст у Києві: туристичний магніт та казковий оглядовий майданчик

Чому скляний міст такий міцний та в чому секрет цього оглядового майданчика? Київ.info вирішив зібрати всі цікаві факти про міст Кличка у Києві та поділитися ними з вами.


Київ: Пішохідно-велосипедний міст

Скляний міст Кличка або Скляний міст у Києві – легендарна споруда та одна з найулюбленіших локацій для туристів, які відвідують столицю України. Де знаходиться міст Кличка? Між Аркою Свободи українського народу та Володимирською гіркою, та перетинає Володимирський узвіз.

Пішохідно-велосипедний міст через Володимирський узвіз, протяжністю 216 метрів і шириною від 6 до 14 метрів, в будь-яку пору року, користується шаленою популярністю, як у киян, так і гостей міста. Він допоміг з’єднати дві найвідвідуваніші локації міста – Хрещатий парк та Володимирську гірку.  Ідея створити такий міст, виникала ще в середині 20 століття, та реалізувати її наважилися лише у 2017 році. Ініціатором зведення мосту став мер Києва Віталій Кличко. Звідси і народна назва – міст Кличка або міст Кличко.

Прозорий міст у Києві: туристичний магніт та казковий оглядовий майданчик

Справжньою чудасією пішохідного мосту Києва стали його скляні елементи на які можна ставати ногами та побачити, що відбувається безпосередньо під мостом.

Що ще цікавого «приховує» скляний міст Києва? Зі скляного мосту відкривається панорамний вид на Дніпро, Поділ, Лівий берег та Європейську площу.

Відтак, кращої локації для фото у столиці, годі й шукати. А ще – це місцедля побачень, прогулянок, зустрічей, пробіжок та велотуризму.

Прозорий міст у Києві: туристичний магніт та казковий оглядовий майданчик - фото 2

Проєкт та конструкція скляного мосту

Проєкт моста над Володимирським узвозом розробило ТОВ «Проектні системи ЛТД» під керівництвом архітектора Андрія Миргородського.



В 2017 році проєкт пішохідно-велосипедного мосту презентували громадськості, вже у 2018 році тут почалися будівельні роботи, а в 2019 році, у травні, міст відкрили до Дня Києва.  

Прозорий міст у Києві: туристичний магніт та казковий оглядовий майданчик - фото 3

Що цікаво, конструкції скляного мосту у Києві й по сьогодні мають історичне значення адже виготовлені на 90% з вітчизняних матеріалів.

До прикладу:

  • Всі конструкції виготовив Миколаївський суднобудівний завод «Океан».
  • Було використано 700 тонн сталі Метінвеста.
  • Листи марки S420 NL1 завтовшки від 8 до 55 мм були виготовлені на маріупольському комбінаті «Азовсталь».
  • На мосту є зразок скла з позначеннями його міцності.

Скляні конструкції прозорого мосту Києва виготовлено з багатошарового триплексу, тому вони безпечні навіть у разі пошкодження. До речі, під час відкриття мосту, брати Володимир та Віталій Кличко особисто тестували оглядове скло на міцніть та стрибали на ньому вдвох.

Прозорий міст у Києві: туристичний магніт та казковий оглядовий майданчик - фото 4

Зазначимо, що на наступний день, після відкриття, скло на мосту таки пошкодили. Зробили це зумисно, в нього стріляли, тому фрагмент довелося замінювати.

Прозорий міст у Києві: туристичний магніт та казковий оглядовий майданчик - фото 5

Будівництво будь-якого мосту – ідея витратна для бюджету. Скляний міст в Києві не став виключенням. За розрахункам станом на 2019 рік, на будівництво мосту витратили 275 мільйонів гривень. Ще 55 млн грн використали на укріплення схилів, на яких він будувався. Майже 90 млн грн витратили на фонтан, мережі та благоустрій територій.

Міцний міст Кличка в Києві

Варто підкреслити, що конструкція мосту виявилася напрочуд міцною. Щорічно її «тестують» вандали, намагаючись будь-яким чином пошкодити оглядове скло та прозорі елементи під перилами.

В 2022 році пішохідний міст в Києві пережив й ракетний обстріл, що пройшовся зовсім поруч зі спорудою.

10 жовтня 2022 року, о 08:18 поруч з мостом впала ракета, яку запустили російські-окупаційні війська по столиці. Цей момент зафіксували камери відеоспостереження. На відео було видно, що під час російської атаки, на мосту перебувала людина. Ракета пройшлася зовсім поруч з мостом вниз. Після вибуху, міст Кличко було вкрито густим димом та дрібними уламками конструкції та скла.



На щастя, люди не постраждали, а міст не зазнав значних руйнувань.

Як доїхати до мосту Кличка?

До київського скляного мосту можна дістатися громадським транспортом та пішки. Зокрема:

  • Автобусами: 114, 115, 18ТР, 6ТР, 16.
  • Тролейбусом: 16.
  • Пішохідний міст Кличка з’єднує Володимирський спуск (біля пам’ятника Володимиру) та Арку Свободи Українського Народу. Тобто потрапити на нього можна з однієї чи з іншої сторони пішки.
  • Найближча до мосту станція метро – Майдан Незалежності, Поштова площа.  

Київ.info, світлини та відео з відкритих джерел