Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 26 червня
+26
$   44.92
  50.92

26 черв. 2026 10:30

Здоров’я
0

121

0

Після чотирьох років полону: у Києві прооперували військового зі смертельно небезпечною патологією аорти

Наразі пацієнт відновлюється після операції та проходить реабілітацію.


Київські лікарі провели складну операцію військовому зі значною посттравматичною аневризмою черевного відділу аорти.

Про це повідомили в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.

Пацієнт Олег із Миколаєва добровільно став до лав захисників України у 2017 році. У 2022 році він потрапив у російський полон, де провів чотири роки. Після повернення обстеження виявило в нього велику посттравматичну аневризму черевного відділу аорти, яка становила серйозну загрозу для життя.

За словами лікарів, особливу складність становило те, що судини, які забезпечують кровопостачання внутрішніх органів, відходили безпосередньо із зони аневризми. Крім того, через значні розміри аневризми та її тиск на навколишні тканини виникла часткова деструкція тіл хребців.

Завідувач відділення рентген-ендоваскулярних методів лікування вроджених та набутих вад серця Ігор Дітківський пояснив, що стандартний стентграфт у такому випадку перекрив би кровопостачання життєво важливих органів. Тому медики застосували індивідуальний підхід: на основі даних комп'ютерної томографії модифікували стентграфт, створивши спеціальні отвори для встановлення додаткових невеликих стентграфтів у необхідні судини.

Завдяки цьому вдалося виконати малоінвазивне ендоваскулярне втручання, зберегти кровопостачання внутрішніх органів та усунути небезпечну патологію. Наразі військовий почувається добре, попереду на нього чекають реабілітація та відновлення.

Свіжі новини у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Київ.info у
Телеграм
t.me/kyiv_info_nmnm

Київ.info,  фото медзакладу