10 квіт. 2025 11:07
4
Зараз Україна найбільш забруднена мінами країна світу
У Києві відбувся майстер-клас із випікання пасок у межах проекту «Soul of Soil 2.0» (у перекладі з англійської «Душа землі»). Борошно для пасок змололи у Миколаєві з пшениці, яку виростили на звільнених та розмінованих полях Херсонщини та Миколаївщини. Про це повідомляє Урядовий портал.
«Soul of Soil 2.0» — спільна ініціатива Міністерства економіки України, Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та торговельної мережі «Сільпо».
«Цим проектом ми хочемо привернути увагу до проблеми забруднення українських земель вибухонебезпечними предметами. Зараз Україна найбільш забруднена мінами країна світу — 139 тис. км² є потенційно замінованими. Мета цієї ініціативи — показати світові справжню ціну українського хліба», — зазначила Перший віце-премʼєр-міністр України — Міністр економіки Юлія Свириденко.
Вона також розповіла, що пшениця для проекту «Soul of Soil 2.0» була вирощена в Малій Олександрівці та інших селах Херсонщини й Миколаївщини, де сапери розмінували 1800 га. Загалом в Україні вже повернули до використання 35 тисяч квадратних кілометрів землі.
«На очищених полях фермер Олексій Руденко разом із племінниками виростив пшеницю, яку миколаївський виробник перемолов на борошно, і саме з нього спекли великодні паски у межах проекту «Soul of Soil 2.0», — додала Міністр економіки.
У Києві майстер-клас з випікання пасок із борошна з розмінованих полів відбувся в одному з супермаркетів «Сільпо». Його провів Євген Клопотенко, а участь взяла Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки Юлія Свириденко, а також посли іноземних держав. Загалом у першому майстер-класі взяли участь 35 гостей.
Під час майстер-класу гостей навчали пекти традиційні паски, ділилися власними рецептами та секретами приготування, а також розповіли історію борошна із розмінованих полів Херсонщини. Кожен учасник отримав у подарунок готову паску.
«Ініціатива «Душа землі» уособлює стійкість і дух України. Напередодні Великодня, ми повинні пам'ятати, що кожен буханець хліба, кожна паска на наших столах є результатом багатьох історій мужності – відданості фермерів, хоробрості саперів та непохитної підтримки міжнародної спільноти. Наші колективні зусилля з розмінування – це не просто відновлення землі, це відновлення життя і забезпечення майбутнього, в якому українська земля буде відігравати важливу роль у забезпеченні продовольством усього світу», — Матіас Шмале, Помічник Генерального секретаря, Координатор системи ООН в Україні і Гуманітарний координатор.
Подібні майстер-класи відбудуться ще у пʼяти великих містах України. Захід підтримують українські шеф-кухарі: Леонід Малюга у Львові, Андрій Ворона у Дніпрі, Олександр Цепковський у Харкові, Ігор Зражевський в Одесі, Георгій Асірян та Юлія Хізніченко у Миколаєві.
«Ми в «Сільпо» щодня печемо хліб, тому усвідомлюємо цінність українського збіжжя, вирощеного попри війну. За допомогою майстер-класів із виготовлення пасок ми хочемо розказати нашим Гостям — не через тексти і цифри, а через спільний досвід — про справжню цінність хліба, виготовленого з борошна з розмінованих полів. Гості дізнаються історію борошна, відкриють секрети випікання від знаних шефів і отримають на згадку паску, яку неможливо буде придбати. Це наш спосіб сказати людям, які повертають життя на деокуповані території: ми знаємо, ми цінуємо і ми безмежно вдячні», — коментує директор з маркетингу «Сільпо» Катерина Огуряєва.
Випікання пасок із борошна з розмінованих полів деокупованої Херсонщини — лише частина проекту «Soul of Soil 2.0».
Київ.info, фотографії з відкритих джерел