22 черв. 2026 13:15

Правоохоронці Київської області викрили дві схеми незаконного видобутку підземних вод, збитки від яких, за попередніми оцінками, перевищують 257 мільйонів гривень.
Про це повідомили в поліції Київщини.
За даними слідства, один із фігурантів — керівник комунального підприємства на Броварщині — упродовж 2023–2025 років організував видобуток підземних вод зі свердловини без необхідних дозвільних документів. Надалі вода постачалася споживачам через систему водопостачання.
Слідчі встановили, що незаконний обсяг видобутку перевищив 70 тисяч кубометрів. За попередніми підрахунками, державі було завдано збитків майже на 39,7 мільйона гривень.
Ще одну схему викрили на Фастівщині. За версією слідства, директор підприємства, знаючи про відсутність спеціального дозволу на користування надрами, організував роботу промислової свердловини для забору, очищення, накопичення та подальшого продажу води.
Видобуту воду використовували у виробництві фасованої продукції, яку надалі реалізовували у пластиковій тарі. Незаконна діяльність, за даними правоохоронців, тривала близько двох років.
Слідство встановило, що з початку 2024 року до кінця 2025 року через незаконну схему було видобуто 11 396 кубічних метрів підземних вод. Збитки державі в цьому випадку оцінюють майже у 218 мільйонів гривень.
Свіжі новини
у вашому смартфоні! Підписуйтесь на Київ.info у
Телеграм t.me/kyiv_info_nmnm
Київ.info, фото поліції