Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
чт, 23 січня
+1
$   42.03
  43.87

Мобілізація заброньованих працівників: що стало відомо

19 груд. 2024 15:08

Влада
0

15

0
Мобілізація заброньованих працівників: що стало відомо

У Сухопутних військах пояснили, чому мобілізують заброньованих


Бронювання, які були оформлені не через «Дію» не з’являються в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів автоматично. Про це йдеться в повідомленні Сухопутних військ ЗС України.

Мобілізація заброньованих працівників: що стало відомо

Як пояснили у Сухопутних військах ЗСУ, згідно з частиною 3 статті 25 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, що здійснюють бронювання військовозобов’язаних, зобов’язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаним, які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються.

Порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76 (в редакції постанови КМУ від 22 листопада 2024 р. №1332).

Відповідно до постанови, після формування та підписання списку засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія) переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється автоматично.

Бронювання, які були оформлені без використання засобів Порталу Дія, не з’являються в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів автоматично.

В такому разі для зарахування військовозобовязаного на спеціальний військовий облік органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, подають до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у якому військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку, повідомлення про бронювання.

«Звертаємо Вашу увагу, що без наявності повідомлення про бронювання ТЦК та СП немає підстав для внесення даних про бронювання в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів. У разі відсутності інформації про бронювання працівника в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідальним особам органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому заброньований військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку», - йдеться в повідомленні.

Кому бронь не допомогла уникнути мобілізації?

Як повідомив раніше нардеп Олександр Федієнко, з’явилися скарги на ТЦК, які почали мобілізувати заброньованих.

Мобілізація заброньованих працівників: що стало відомо - фото 2

«Працівники ТЦК примусово мобілізують працівників, які мають при собі документи, які підтверджують їх бронювання. Аргументація завжди подібна — дані відсутні в системі "Оберіг", а паперові документи не визнаються», — написав член оборонного комітету Федієнко.

За його словами, на Закарпатті, Харківщині та в Одесі затримали декількох військовозобов’язаних, які мають бронювання та підтвердження, доставили у ТЦК, згодом у військову частину, а вже після з’ясування обставин були повернуті до ТЦК.

Київ.info, світлина з відкритих джерел