Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 19 листопада
+3
$   41.33
  43.69

Ляшко підтримав ліквідацію МСЕК та розповів про кадрові зміни

23 жовт. 2024 10:05

Останнє оновлення  
23 жовт. 2024 10:05
Здоров’я
0

17

0
Ляшко підтримав ліквідацію МСЕК та розповів про кадрові зміни

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко підтримав рішення РНБО, яке передбачає ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року та повну цифровізацію проходження всіх етапів. Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.


Він зазначив, що медико-соціальна експертиза має проводитись прозоро і справедливо, бути орієнтованою на людину. Корупції і зловживанням в ній не має бути місця.

«Розуміючи поточні проблеми, торік МОЗ розпочало перевірку обґрунтованості рішень МСЕК про встановлення інвалідності чоловікам у віці від 18 до 60 років, що були прийняті у період дії воєнного стану. Загалом відбулося три раунди перехресних перевірок, під час яких були переглянуті понад 90 тисяч справ. Також ми активізували взаємодію з правоохоронними органами. Опрацьовано майже 19 тисяч медико-експертних справ. Результати цієї співпраці ми всі бачимо останнім часом в ЗМІ у вигляді повідомлень про затримання та вручення підозр. Однак ці результати не є достатніми. Вони не влаштовують ні мене, ні суспільство. Законодавство чітко регулює, які інституції мають регулярно проводити перевірку обґрунтованості рішень, прийнятих комісіями на всіх рівнях, і в разі необхідності скасовувати їх, аналізувати випадки необґрунтованих рішень, розглядати оскарження, працювати над удосконаленням процесу. Очевидно, що ці функції виконувались неналежно. Тому прийняті відповідні кадрові рішення — звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ України, Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ, Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова та працівників Міністерства охорони здоров'я України, які відповідали за цей напрям», - написав Віктор Ляшко.

Він зазначив, що всі, хто допомагає неправомірно отримати довідки або чинить перешкоди у їх отриманні тим, хто дійсно цього потребує, мають понести відповідальність.

«Водночас ми активізуємо роботу по всім зазначеним у рішенні РНБО напрямкам разом з усіма залученими до процесу реформування МСЕК органами. Триває громадське обговорення представленого нами кілька тижнів тому законопроєкту, який передбачає, що медико-соціальна експертиза буде проводитись в кластерних та надкластерних лікарнях, що разом з іншими запропонованими рішеннями дозволить розв'язати питання достатньої кількості кадрів, запровадити цифрові рішення, змінити порядок фінансування та забезпечити необхідну безбар'єрність», - йдеться в повідомленні.

МОЗ готується до реформування МСЕК: що планують змінити

Київ.info, світлина зі сторінки міністра