1 квіт. 2025 10:56
8
Селекційна робота в парку ведеться за чітким планом
Історія парку «На Рогах» розпочалася відразу після звільнення с. Мусіки Вишгородського району на Київщині від окупантів. Як тільки ця територія була деокупована, київський адвокат Сергій Боярчуков вирішив заснувати некомерційну оленячу ферму. Він потурбувався про розмінування території і коли отримав 100% гарантії безпеки, почав будувати еко-парк. Історію адвоката розповідає «онлайн-асистент фермера Kurkul».
«Був забитий перший стовп, натягнулася сітка і були завезені перші олені. Головною метою цього проєкту є відновлення популяції оленів у дикій природі України. Жоден з оленів, які були привезені до нас, або оленят, які вже народились на території нашого парку, не був і не буде переробленим на ковбасу», — розповідає працівниця парку Оксана під час інтерв'ю.
В парку утримуються олені новозеландської та австрійської порід, які мають характерні відмінності.
Оксана пояснює, що австрійські олені мають довгу рогову штангу, але досить тоненьку, коли новозеландські — носять широкі і достатньо масивні роги.
З виведеної популяції Сергій Боярчуков кожного року випускає оленів у дику природу.
На даний момент велика їх кількість вже є в наших лісах, вони закріплюють генетику європейських, поліських самок. Селекційна робота в парку ведеться за чітким планом. Всі самки утримуються як маточне поголів'я, а самців відокремлюють у спеціальний вольєр.
«З того вольєра ми вибираємо кращих собі для генетики, їх залишаємо, а всі інші йдуть у дику природу. Ті самці, яких випускаємо в дику природу, знаходяться на окремій локації. З ними взагалі ніхто не контактує. Вони дикі, і вийшовши в дику природу, відходять подалі від людей, від техніки. В цьому ракурсі ми досить логічно робимо кроки», — пояснює Оксана.
Наразі парк «На рогах» приймає туристів. Але туристичний напрям, звичайно, що не покриває витрат. Тому в майбутньому в Сергія Боярчукова є плани продавати тварин.
«Поки що ми взагалі нікого не продаємо. Як тільки назбираємо 120 самок, то будемо думати про продаж, наприклад в парки чи зоопарки», — ділиться планами працівниця парку.
Київ.info, світлини видання