12 серп. 2024 14:16
42
В Україні оновили рекомендації щодо вакцинації від ковіду. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
За інформацією Ігоря Кузіна, на території ЄС та США суттєво зростають показники захворюваності на COVID. Влітку 2024 року центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC Global) відзначили, що цей варіант виявили у понад 28 % випадків COVID-19 у США.
«Зростання кількості випадків очікують наприкінці літа та в осінні місяці. Наразі про ріст захворюваності повідомляють і інші країни. Така ж сама ситуація спостерігається і в Україні. Детально, разом з експертами, обговорили ситуацію у Media Center Ukraine. Якщо порівнювати наші дані у червні зафіксовано понад дві тисячі випадків, натомість у липні фіксуємо суттєве зростання - майже 12 тисяч.
Попри це, рівень навантаження на медсистему в питанні госпіталізації не критичний: за даними ЕСОЗ на стаціонарному лікуванні перебуває трохи більш як 2 тисячі пацієнтів і такі цифри характеризують піковий підйом захворюваності. Країни, які звітували про підйом раніше, так само як і Україна ідентифікували, що хвиля захворюваності напередодні епідсезону ГРВІ викликана новим субваріантом COVID-19 "Omicron" - "FLiRT"», - повідомив Кузін.
Він зазначив, що у кожного субваріанта є певні особливості, але загальні симптоми на початку захворюваності такі ж, як і за інших варіантів COVID-19: нежить, підвищена температура, кашель, головний біль, втома, болі в м’язах або тілі.
«FLiRT передається швидше і вражає ослаблений імунітет. Тому єдиним дієвим способом забезпечення імунітету залишається вакцинація для груп ризику, особливо для людей з хронічними захворюваннями та населення, старше 60 років. Міністерство охорони здоров'я України вже оновило рекомендації щодо вакцинації проти коронавірусу. Вони відповідають останнім світовим рекомендаціям щодо щеплень проти СОVID-19 Всесвітньої організації охорони здоров’я», - зазначив Ігор Кузін.
Відтак, схеми вакцинації для населення спрощуються:
«Люди, які в попередні роки пройшли базовий курс щеплення (два або три щеплення, в залежності від вакцини) та зробили 4 або 5 за рахунком бустерне щеплення минулого року, — можуть і надалі безоплатно ревакцинуватись. Для цього необхідно спершу записатись до сімейного лікаря та після візиту вакцинуватись у пункті щеплення. Вакциною - забезпечені всі області», - повідомив головний державний санітарний лікар.
Київ.info, світлини з Фейсбук