Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 18 квітня
+11
$   41.38
  47

День святого Валентина в Україні: історія свята та що подарувати на день кохання

7 лют. 2025 14:11

Суспільство
0

50

0
День святого Валентина в Україні: історія свята та що подарувати на день кохання

Коли відзначають день усіх закоханих, що потрібно дарувати хлопцям та дівчатам та які існують легенди про день закоханих – з’ясовував Київ.info


День святого Валентина в Україні: історія свята та що подарувати на день кохання

Коли день святого Валентина в Україні

Свято кохання у світі традиційно святкують 14 лютого. Не виключенням є й Україна. Цього дня закохані обмінюються листівками та подарунками, а також відвідують заклади харчування, щоб відзначити свято любові романтичною вечерею при свічках. 

Досить часто саме на 14 лютого українці призначають дату реєстрації шлюбу або роблять пропозиції своїм половинкам.

Варто зазначити, що 14 лютого в найбільшому виграші в Україні залишаються продавці квітів, солодощів та м’яких іграшок. Адже як правило, саме ці товари і є атрибутами свята.

Що подарувати на день закоханих

До дня святого Валентина готуються як дорослі, так і підлітки. В школах зазвичай діють так звані «таємні пошти». Валентинки прийнято дарувати тим, хто подобається та залишати їх без підпису. Втім, якщо вистачає сміливості, можна й підписувати. Також, у період повномасштабної війни в Україні, в цей день в деяких учбових закладах проводять святкові ярмарки, а за виручені кошти від продажу смаколиків, купують необхідні речі для захисників.

Що стосується дорослих, то тут зазвичай все максимально традиційно. Що ж подарувати на 14 лютого? Ловіть ідеї подарунків на день закоханих.

День святого Валентина в Україні: історія свята та що подарувати на день кохання

ТОП подарунків на день святого Валентина дівчині /жінці

  1. Тематичний букет квітів
  2. Повітряні кульки у формі серця, листівки до дня закоханих зі словами кохання, цукерки та різноманітна солодка випічка
  3. Парфуми
  4. Ювелірна прикраса
  5. Романтична вечеря при свічках вдома або у ресторані
  6. Похід у кінотеатр на романтичний фільм
  7. Похід на каток, роллердром
  8. Відвідування театру, опери.
  9. Прогулянка на конях, у лімузині вечірнім містом
  10. Тематична вечірка у клубі
  11. Сертифікат у SPA-салон, перукарню.
  12. Тематична фотосесія.

ТОП подарунків на день святого Валентина хлопцю /чоловіку

  1. Святкова вечеря вдома чи в ресторані
  2. Тематичний їстівний букет та/або хороший алкоголь
  3. Парфумована вода
  4. Відеогра
  5. Ювелірна прикраса
  6. Ремінь
  7. Комп’ютерна миша, відео карта, зовнішня пам'ять
  8. Набір для пікніка чи барбекю
  9. Турка, інструменти для приготування кави
  10. Похід у хамам, басейн
  11. Картинг, сертифікат на політ в аеротрубі.
  12. Тематична фотосесія.

День святого Валентина в Україні: історія свята та що подарувати на день кохання - фото 2

Хто придумав день святого Валентина

Назва свята день Валентина походить від святого Валентина, якого згадує цього дня під час літургії Католицька церква. За легендою, християнський священник Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст.) й окрім основного покликання займався природничими науками та медициною. Імператор Клавдій вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, що забороняв воїнам одружуватися. Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, приймачка якого була сліпою. Священник оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.

Втім, це не єдина версія назви дня закоханих. В історії є ще мінімум три святих Валентина, які були римськими мучениками. Один з них був священником і лікарем у Римі, другий — єпископом у Терні, третій жив у Єгипті приблизно у 100–153 роках. Останній був одним із кандидатів на пост римського єпископа та був відомий тим, що у своїх проповідях звеличував цінності шлюбу як втілення християнської любові.

Також вважається, що свято 14 лютого замінило собою язичницьке. За однією з версій, це свято було створено на честь бога Фавна, а за іншою – на честь богині шлюбу та кохання Юнони.

День святого Валентина в Європі став популярним приблизно у XV столітті. Відтоді свято невпинно поширювалося світом та огорталось в різноманітні легенди та історії. Одна з історій дня святого Валентина розповідає нам про герцога, який перебував в полоні та надсилав з лондонської в’язниці своїй дружині віршовані листи кохання. Так розпочалася історія виникнення листівки до дня кохання. Саме ці листи і стали прообразом сучасник валентинок – листівок у формі серця, які зазвичай мають червоний або рожевий колір. 

Крім того, день всіх закоханих існує й в старокиївській легенді. Як розповідається у ще одній історіі виникнення дня святого Валентина, наприкінці 19 століття у виставах домашніх театрів була популярною п’єса про київських закоханих. За легендою їм допомогли зберегти кохання і побратись свята Ольга та святий Валентин.

Також, існує старокиївська оповідка про святого Валентина, який бував у місті ймовірно у пізньосередньовічний період.

День святого Валентина в Україні: історія свята та що подарувати на день кохання - фото 3

Цікаві факти про день святого Валентина

  • За статистикою компанії Durex, продажі презервативів у День святого Валентина збільшуються на 20-30%.
  • У середньому чоловіки витрачають вдвічі більше грошей на подарунки до цього свята, ніж жінки.
  • Приблизно 85% усіх «валентинок» купують жінки.
  • Кожен третій власник домашньої тварини в День святого Валентина купує подарунок своєму улюбленцю.
  • Острів Галешняк, що біля хорватського узбережжя Адріатичного моря, має форму у вигляді серця. У 2009 році він потрапив на Google Maps, і з тих пір у день усіх закоханих тисячі пар відвідують його, щоб провести тут час удвох.
  • Близько 16% одиноких жінок цього дня самі для себе замовляють у подарунок квіти.
  • У Британській бібліотеці в Лондоні зберігається найстаріша з відомих збережених «валентинок».    Це вірш французькою мовою, написаний герцогом Орлеанським для його дружини в 1415 році, коли він перебував в ув’язненні в Лондонському Тауері.
  • У день святого Валентина в Данії дарують засушені квіти, у Франції – ювелірні прикраси, а в Японії – кондитерські вироби.
  • Іслам негативно ставиться до цього свята. У 2004 року радикальна група індуїстів «Шив Сена» демонстративно спалювала «валентинки» в Мумбаї.

День святого Валентина в Україні: історія свята та що подарувати на день кохання - фото 4

Київ.infoфото з відкритих джерел